MeteoPlus - profesjonalna prognoza pogody dla Ciebie i Twojej firmy. Biuro prognoz pogody i ekspertyz środowiskowych
Sprzedaż profesjonalnego sprzętu meteorologicznego
Dystrybucja automatyki pomiarowej do celów przemysłowych
Strona główna Galeria Linki O nas Kontakt

Warto wiedzieć...

Świat w oku satelity

Nowa odsłona prognozy krótkoterminowej dla Wrocławia


Z przyjemnością informujemy, że już od dziś na naszej stronie można śledzić najświeższe prognozy pogody dla Wrocławia i okolic w nowej odsłonie. W zakładce „Mapy” prezentujemy profesjonalne mapy prognostyczne, dzięki którym można zapoznać się z przewidywanymi wartościami elementów meteorologicznych, zarówno tych podstawowych (jak temperatura powietrza), jak i wymagających odrobinę głębszej wiedzy meteorologicznej (jak temperatura punktu rosy).

 

Prezentowane mapy obejmują nie tylko Dolny Śląsk, ale i całą Polskę. Z pewnością ułatwi to planowanie podróży czy wypoczynku w innych częściach kraju. Nowy komplet map jest sporządzany co 6 godzin, w oparciu o wyliczenia numerycznego modelu GFS (Global Forecast System). Każdorazowo mapy obejmują okres kolejnych 48 godzin. Większa ilość specjalistycznych map będzie dostępna już w nadchodzącym tygodniu. 

 


 

Przykładowa mapa temperatury powietrza, dostępna w naszym serwisie (zapowiada się gorący dzień ;)

 

 

Nie wszystko jednak ulegnie zmianie. Pomocne w codziennym planowaniu ubioru i analizie „czyhających” na nas zagrożeń pogodowych ikonki MeteoPlus pozostaną niezmienne. Podobnie, jak codzienny tekstowy komentarz do sytuacji pogodowej, z podziałem na pory nocy i dnia. Od dziś znika jednak tabela, w zamian za którą pojawią się właśnie mapy. Ich treść jest efektem modelowych obliczeń, jednak komentarz tradycyjnie już przygotowywany jest przez synoptyka, po uprzedniej wnikliwej analizie prognoz i wyselekcjonowaniu najważniejszych informacji dla danego dnia.


Pewne zmiany czekają nas także w zakresie prognoz średnioterminowych. Więcej o tym już w przyszłym tygodniu.
 

Data dodania: 01.08.2013r.
Autor: Michał Godek
wstaw na FB