Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Ekspertyzy meteorologiczne – MeteoPlus
  • Ekspertyzy, prognozy pogody, sprzęt meteorologiczny, wsparcie specjalistów.
  • Zadzwoń+48 574 689 610
  • Napiszbiuro@meteoplus.pl
  • Biuro czynnePon - Pt: 8.00 - 16.00

Ekspertyzy meteorologiczne

Ekspertyzy meteorologiczne

Jako profesjonalne biuro prognoz pogody, posiadające w swoich szeregach dyplomowanych specjalistów z dziedziny meteorologii i klimatologii, świadczymy usługi z zakresu przygotowania ekspertyz. Naszymi głównymi odbiorcami są klienci z szeroko rozumianego rolnictwa, ale także budownictwa czy też transportu i komunikacji. Na ich zlecenie wykonujemy obiektywne ekspertyzy potwierdzające lub wykluczające możliwość wystąpienia zjawisk pogodowych, np. powodujących straty w uprawach rolnych.

Metodyka przygotowania

Oferujemy najwyższą dostępną w Polsce jakość ekspertyz z zakresu meteorologii popartą dziedzinowym wykształceniem ponadmagisterskim naszych specjalistów. Współpracując z nami, nie otrzymujesz wyłącznie suchego raportu meteorologicznego, cytującego dane pomiarowe, lecz profesjonalną i kompleksową analizę zaistniałych warunków pogodowych. Każda przygotowana przez nas ekspertyza zawiera, zarówno analizę uwarunkowań synoptycznych, jak i tych zachodzących w mniejszej skali przestrzennej, np. lokalnej. Ekspertyzy posiadają dodatkowo wyraźnie wyszczególnioną interpretację z oszacowaniem prawdopodobieństwa wystąpienia zjawisk, jeśli nie wynika to jednoznacznie z pomiarów naziemnych. Bierzemy pełną odpowiedzialność za każdą ekspertyzę, udowadniając ją dodatkowo w przypadku prób ich podważenia.

Dane źródłowe

Każda ekspertyza sporządzana nawet przez najlepszych specjalistów będzie bezwartościowa w przypadku braku danych źródłowych lub ich niskiej jakości. Mając na uwadze fakt, że głównym dysponentem danych meteorologicznych w Polsce jest Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to ta instytucja stanowi główne źródło wiarygodnych danych do sporządzanych przez nas ekspertyz. Gwarantujemy optymalny dobór rodzaju danych, które należy zakupić na potrzeby ekspertyzy z uwzględnieniem czynnika ekonomicznego. Każdą ekspertyzę wspieramy dodatkowo danymi modelowymi, charakteryzującymi się ciągłością przestrzenną, a w wielu przypadkach posiadającymi porównywalną lub nawet większą wartość analityczną niż dane z rzadkiej sieci pomiarowej. Jednym z najważniejszych źródeł danych meteorologicznych, które obecnie wykorzystujemy w ekspertyzach meteorologicznych są dane radarowe (także satelitarne) – w naszych szeregach posiadamy specjalistę w tych dziedzinach meteorologii. Nieocenionym źródłem danych meteorologicznych może być prywatna, przynajmniej półprofesjonalna stacja meteorologiczna (pogodowa), pod warunkiem, że metodyka wykonywanych przez nią pomiarów (np. umiejscowienie) jest w pełni poprawna.

  • patrz półprofesjonalne stacje meteorologiczne
  • patrz certyfikacja amatorskich stacji meteorologicznych

Dlaczego warto?

  • ekspertyzy analityczne – a nie suche cytowanie danych pomiarowych z oddalonych lokalizacji,
  • najwyższa jakość – w przypadku prób podważenia ekspertyzy zapewniamy ich udowodnienie,
  • optymalny dobór danych pomiarowych – zakup niezbędnych do ekspertyzy danych z uwzględnieniem czynnika ekonomicznego,
  • kompleksowość usług – zapewniamy również wsparcie od strony prawnej (w opcji).